jak zostac wizazystka w uk

jak zostac wizazystka w uk

3 skuteczne sposoby, aby wygrać Argumenty

Retoryka lub wysokiej sztuki mówienia, kiedyś częścią każdej szkole chłopców nauczania w starożytnym Rzymie, ale dzisiaj uważam, że jest o wiele ważniejsze uczyć gramatyki w głębi i czytać dawno zmarłych autorów. Gdy stajemy się coraz bardziej oderwane od rzeczywistości, że język nie opisuje rzeczywistości, tworzy rzeczywistość (Watzlawick), sposób omówimy teraz skupia się na racjonalnych i logicznych argumentów.

Jeśli kiedyś w kłótni czy dyskusji, będziesz wiedzieć, że logiczne rozumowanie rzadko pomaga, i bardzo szybko Tego typu sytuacje mogą się emocjonalnie naładowany. Argument dosłownie oznacza „podgrzewany wymiany sprzecznych poglądów”: Teraz, gdy Twój wymiana poglądów zamienia się w ogrzewanym wymiany sprzecznych idei, że niewiele można naprawdę zrobić. Wszystko staje się emocjonalnym i zwykle osoba, która może mówić ani krzyczeć głośniej tendencję do wygrania.

Teraz, jeśli skupić się na racjonalnych argumentów, a także wziąć pod uwagę, w jaki sposób wykorzystać i zrozumieć język, po czym można rozpocząć budowę finezji językowej do swoich argumentów, które czynią je bardzo trudno się oprzeć!

1. Tak, i

Kiedy jesteśmy w dyskusji, że prędzej czy później próby zatrzymania przyznając punkt widzenia drugiej osoby widzenia, ponieważ staramy się przekształcić je do naszego. Wymiana opinii jest całkiem dosłownie, co planujemy zrobić! Jednak, gdy przestaniesz słuchać innych, zazwyczaj również przestać słuchać ciebie, a potem kończy się z powrotem w punkcie wyjścia.

Ludzie lubią, gdy zgadza się z nimi, a gdy inni zobaczyć, co oni mówili jako ważny wkład. Tak więc, nawet jeśli ta osoba może być waffling dalej i dalej, znaleźć coś, co zostało powiedziane, że można zgodzić się, a następnie zrobić. Czemu?

To ładnie prowadzi nas krok do: Skoro to jest twoja kolej mówić, zgadzam się z czegoś, a następnie dodać własną obserwacji / oświadczenie do niego.

– autor artykułu